Пари Сен Жермен и Льо Авър играят при резултат 1:3 в

...

НА ЖИВО: ПСЖ - Льо Авър 1:3, трети гол за гостите

Пари Сен Жермен и Льо Авър играят при резултат 1:3  в мач от 31-ия кръг във френската Лига 1. Двубоят започва може да гледатена живо по DIEMA SPORT 3, а на Gong.bg също ще следим забавните моменти.

При победа парижани публично ще станат първенци, само че днешните посетители се борят за оцеляването си в елита и сигурно ще опитат да отсрочат празненствата.

Срещата стартира относително умерено и без рискове пред двете порти. Футболистите на Луис Енрике имаха леко териториално превъзходство, само че гостите започнаха доста подредено в отбрана и мъчно се намираха празни пространства.

В 19-ата минута изненадващо Льо Авър откри резултата. Гостите разиграха страхотна многоходова офанзива, като от единия фланг с няколко паса смениха фронта на нападението. Вляво се включи Кристофър Опери, който с прекрасен удар не остави шансове на Навас.

Само девет минути по-късно резултатът беше подравнен. Футболистите на Луис Енрике лишиха топката до противниковото наказателно поле. Усман Дембеле изведе Уорън Заир-Емери, който пък пусна паралелен пас. На втора греда непокрит остана Брадли Баркола и крилото с едно допиране приключи офанзивата.

Гостите обаче вкараха втори гол с втория си прецизен удар в мача. Лоик Него бе изведен с хубаво дълго подаване, а унгарецът пое топката и с грациозен пас с пета откри Андре Аю. Нападателят от своя страна шутира с левия крайник и преодоля Кейлор Навас, с цел да извде своите още веднъж напред в резултата.

До края на първата част не паднаха други голове и Льо Авър се отдръпна на отмора с задатък против ПСЖ.

През втората част Луис Енрике оментално пусна в игра Килиан Мбапе за да се търси цялостен поврат в резултата.

И това обаче не оказа помощ, тъй като след час игра Данило повали Лоик Него в накзателното поле и след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Абдулай Туре застана зад топката и залъга Кайлор Навас, с цел да вкара за трети път топката във вратата му.

LIVE ПСЖ - Льо Авър 1:3

0:1 Кристофър Опери 19'

1:1 Брадли Баркола 29

1:2 Андре Аю 38'

Състави:

ПСЖ:  1. Навас, 2. Хакими, 5. Маркиньос (К), 15. Данило, 25. Бералдо, 17. Витиня, 33. Заир-Емери, 10. Дембеле, 11. Асенсио, 23. Коло Муани, 29. Баркола